Hogyan csináljuk ezt? Elsőre talán bonyolult, ugyanis a honlapunk html kódjába kell belenyúlnunk. Ijedelemre azért semmi ok, de egy pár dolgot azért érdemes tisztázni.
1.) Mi az a html?
A html tulajdonképpen egy programozási nyelv, ennek segítségével hozzák létre a honlapokat. Bármilyen honlapot megnyitunk, a böngészőnk "Nézet" menüjében fogunk találni egy az "Oldal forrása"parancsot. Ha erre rákattintunk, láthatóvá válik az aktuálisan megnyitott honlap html kódja. Ez egy hosszú és bonyolult betű és számsor. A jó hír az, hogy nem kell feltétlenül értenünk a html programozáshoz ahhoz, hogy magunk is használjunk html parancsokat - erre lesz remek példa a videó beszúrása.
2.) Hogyan szúrúnk be videót az oldalra?
Múlt órán már mindenkinek beszúrtunk egy-egy videót a bloggjába - a korábbi bejegyzéseitek tehát tartalmazzák azt a html kódsort, amiben már csak a videó címét kell változtatnunk a jövőben. Ennek módja:
- Keress a youtube-on, vagy más videómegosztón olyan videót, emit fel szeretnél rakni az oldaladra. (Természetesen, ha van a gépeden saját videó-fileod, feltöltheted azt is, - a youtube-nak az az előnye, hogy ott a videó már eleve fenn van az interneten.)
- Másold ki magadnak a választott videó oldal-címét, amit a böngésző felső, keresőablakában találsz meg. Én a példa kedvéért egy Vizipók epizódot választok - de választhatsz bármit, a Vizipók csak egy példa. A videóm címe a következő: http://www.youtube.com/watch?v=8IZP2fCyFjs
- Nyisd meg azt a korábbi bejegyzésedet, amiben közösen beillesztettük a videódat. A bejegyzés ablaka fölött két fület fogsz látni: "HTML kód", illetve "írás" néven. Mindeddig az írást használtuk most válasszuk a HTML kód fület. Innen vágjuk ki a parancssort, majd illeszük be az új bejehyzésünk "HTML kód" ablakába.
Vedd elő az új, most választott videód oldalcímét. A választott címből (http://www.youtube.com/watch?v=8IZP2fCyFjs) törüljök ki a "watch?" szócskát a kérdőjellel együtt, a v után = jel után helyett pedig illeszünk be egy / jelet (tudjátok: 6-os + Shift gomb). Az eredmény így a kövtkező lesz:
http://www.youtube.com/v/8IZP2fCyFjs
Most vegyük elő a múltkor videóbeszúrás html kóduját, és a régi cím helyére illesszük be az újat. (Vigyázzunk hogy csak azt, a kód összes több része maradjon változatlan!)
Ha ez megvan tegyük közzé a bejegyzést: és már kész is van a videónk! Így:

I couldn't read the texts, but the videos are good :)
VálaszTörlésI have reuploaded Mona Mur for u :)
Njoy.